«Відкритий бюджет» – це простий, зручний та зрозумілий формат презентації бюджетної інформації. На єдиному порталі у формі інфографіки громадянин може ознайомитися з основниим бюджетними показниками свого міста або області, скачати необхідні документи тощо.

Бюджетна інформація в Україні залишається вкрай складною для пересічного громадянина. Безрозмірні exel-файли або бази даних, які неможливо переглянути без спеціального програмного забезпечення – такими є доступні для ознайомлення бюджетні документи місцевих рад. Це, в свою чергу, породжує махінації з бюджетами на місцях, які часто лишаються непоміченими.

«Ейдос» поставив собі за мету радикально змінити цю практику.

OB1

Система «Відкритий бюджет» – це набір з 9 інтерактивних модулів, за допомогою яких громадянин може зрозуміти, яким чином міська влада здійснює акумулювання, розподіл і використання коштів міського бюджету.

Система містить деталізовану інформацію про розподіл бюджету у вигляді інтерактивної інфографіки, інформацію про ключові показники виконання бюджетів з можливістю порівняти їх за роками, а також з іншими містами України, інформацію про бюджетний календар міста, карту ремонтів міста, бібліотеку найважливіших документів, що стосуються бюджету міста та інше.

OB2

Для використання системи представникам місцевих рад достатньо зареєструватися на сайті та завантажити свої бюджетні документи. Система автоматично розпізнає інформацію і створить інтерактивну бюджетну інфографіку без участі користувача. Щоб розмістити інфографіку на своєму сайті (місцевої ради, ЗМІ, громадської організації тощо) достатньо скопіювати собі на сайт спеціальний код.

У 2015 році для використання системи на «Відкритому бюджеті» зареєструвалось 47 місцевих рад, з них 11 завантажили бюджетні документи в систему та розмістили модулі на своїх сайтах.

OB3

Наразі модулі «Відкритого бюджету» можна знайти на сайтах Львівської, Вінницької, Херсонської, Черкаської, Тернопільської та Івано-Франківської міської ради, Львівської обласної ради та ряду малих міст.

Показати кнопки
Сховати кнопки