Проблемою оцінки рівня забезпечення доступу до інформації була наявність різних підходів до оцінки. Різні організації звертали увагу на різні аскпети Закону, що дозволяло по-різному оцінювати одні й ті ж органи влади. Центр “Ейдос” поставив собі за мету звести разом усі наявні методики оцінки.
У 2016 році Центр “Ейдос” розробив комплексну методологію оцінки рівня забезпечення доступу до публічної інформації органами влади. Методологію можна застосовувати для оцінки як ОМС, так і органами центральної влади.
Методологія складається з 4 розділів, за допомогою яких можна оцінити: а) рівень імплементації інформаційного законодавства у офіційних документах органів влади; б) рівень надання публічної інформації на запити; в) рівень наповнення офіційних сайтів публічною інформацією; г) рівень безпосереднього доступу до публічної інформації в приміщеннях.
Методолгія побудована на двох засадах: 1) об’єктивності – дослідження відображає реальний стан виконання вимог законодавства незалежно від суб’єктивного ставлення моніторів до об’єкта дослідження, та 2) законності – дослідження засновано на вимогах, що пред’являються чинним законодавством щодо порядку забезпечення доступу до інформації суб’єктів владних повноважень.
Для моніторингу виконання владою вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» можна використовувати як кожен розділ цієї методології окремо (для виконання якогось одного із завдань, наведених вище), так і всі розділи методології (для комплексної оцінки ситуації).