Право на інформацію є одним з основоположних прав людини. Воно складається із цілого ряду юридичних можливостей, серед яких необхідно виокремити право на безперешкодне ознайомлення з інформацією, яку створили або володіють органи влади.

Для забезпечення цього права в січні 2011 року Парламентом був прийнятий закон “Про доступ до публічної інформації”. На сьогодні, за оцінками міжнародних експертів, український закон входить у десятку кращих законів у світі.

Однак, практика його застосування органами місцевої влади примушує критично оцінювати таку високу оцінку, яку виставили Україні міжнародні інституції.

Із червня 2011 року Центр Політичних Студій та Аналітики здійснює щомісячний Всеукраїнський моніторинг виконання норм закону “Про доступ до публічної інформації” місцевими органами влади.

Проведення подібного моніторингу є надзвичайно важливим. Адже після фіксації порушень, що їх здійснюють органи влади, експерти Центру оскаржують протиправні дії чиновників через правоохоронні органи, а також одразу розробляють та надають органам влади рекомендації по їх усуненню.

Така комбінація дій дає можливість підвищити рівень виконання норм закону в країні, про що свідчать результати цьогорічного моніторингу.

На честь Міжнародного дня Права – свято, яке відзначають у всьому світі 28 вересня, – пропонуємо ознайомитися з РЕЗУЛЬТАТАМИ МОНІТОРИНГОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ, що здійснювалося протягом 2012-2013 років.

 

Команда ЦПСА

 

 

Показати кнопки
Сховати кнопки