Сьогодні, 6 брезня, під час засідання уряду було підтримано проект постанови №996 щодо розширення повноважень громадських рад («Зміни, що вносяться до Типового положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у м. Києві та Севастополі державній адміністрації»).

Починаючи з 2010 року, з часів ухвалення постанови Кабінету міністрів України про громадські ради, громадськість неодноразово піднімала питання про доопрацювання та уточнення окремих пунктів, які б розширяли співробітництво між інститутами влади та суспільства.

Протягом останнього року експерти Центру «Ейдос» доопрацьовували спільно з чиновниками Кабінету міністрів України та Міністерства юстиції нову редакцію постанови. Було досягнуто 3 ключові новації:

  1. передбачено процедуру онлайн-голосування за обрання нового складу громади;
  2. склад громадської ради обмежено 35 членами;
  3. розширено повноваження громадських рад, зокрема, громадська рада подає органу обов’язкові для розгляду пропозиції, аналітичні матеріали, результати досліджень щодо формування та реалізації державної та/або регіональної політики у відповідній сфері, підготовки проектів нормативно-правових актів, удосконалення роботи органу.

Окрім того, в цьому пункті з’явилося ключове словосполучення “обов’язкове до розгляду”. Також введені кваліфікаційні обмеження для кандидатів у члени громадських рад з метою обмеження доступу до фейкових неурядових організацій (НУО).

«Після сьогоднішнього рішення документ буде направлений на засідання Кабміну і є всі шанси, що він буде проголосований до кінця березня 2019 року», – експерт Центру «Ейдос» Віктор Таран.

Таким чином, вже починаючи з квітня громадські ради отримають нові інструменти, і, як наслідок, – буде досягнуто ефективної співпраці з урядом та суспільством.

Показати кнопки
Сховати кнопки