8-го вересня на Дні міста в Миколаєві діяло наметове Містечко USAID, де були представлені різні ініціативи та проекти організації. Проект «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!» (USAID_ВзаємоДія) та Центр «Ейдос» розповідали жителям міста про можливості протидії корупції.

Однією з активностей, яку проводив проект USAID_ВзаємоДія, було опитування «Де найбільше корупції?».  Учасники могли проголосувати за одну з вказаних сфер (медицина, освіта, житлово-комунальне господарство, суди, правоохоронна система, вибори), а також вказати свій варіант в категорії «Інше».

Всього проголосувало 316 людей. Загальні результати можна побачити на діаграмі нижче. Найбільш корумпованими сферами, на думку жителів міста, є судова система (20% голосів), вибори (19% голосів) та освіта (16 %). У сфері освіти респонденти зазначали і шкільну, і вищу освіту.

Велику кількість голосів люди віддали в категорію «Інше». Більше половини варіантів з цієї категорії зводились до того, що корупція всюди.

Це опитування не показує реального стану речей в місті. Проте результати демонструють, де люди більше помічають корупцію і навіть стикаються з нею.

Для порівняння, за  результатами опитування громадян  GfK Ukraine,  найкорумпованішими сферами респонденти визнали охорону здоров’я (74%), вищу освіту (63%) та середню освіту (41%).  Більшість опитаних вважають, що корупція поширена в органах державної влади: у Верховній Раді (76%), на митниці (73%), у судах (73%), Кабінеті міністрів (72%), прокуратурі (69%), податковій службі (68%) й Адміністрації президента (68%). У рамках цього дослідження з 18 серпня по 10 вересня 2017 року було опитано 2 тисячі 268 респондентів з усіх регіонів України за винятком окупованих територій та зони проведення антитерористичної операції.

Щоб такі опитування не залишались лише сухою статистикою, а спонукали до дій, в рамках Містечка USAID відвідувачам також розповідали про різні антикорупційні ініціативи та можливості боротьби з корупцією. Наступне Містечко USAID завітає 22-го вересня до Краматорська.

Показати кнопки
Сховати кнопки